23° Kapalı
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home/spor22c/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home/spor22c/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Trakya Birlik Düştü

Güreş - 10 Aralık 2018 09:00 A A

Geçtiğimiz sezon aldığı başarılı sonuçlarla Süper Lig’e yükselerek göğsümüzü kabartan Trakya Birlik Erkek Güreş Takımı, yaptığı dış transferlerle kurduğu yeni takım sezon boyunca farklı yenilgiler alıp son olarak dün yaptığı play-out maçını da kaybedince Süper Lig’den düştü.

Geçen yıl aldığı başarılarla Edirne’nin adını minderde duyuran ve göğsümüzü kabartan Trakya Birlik Güreş takımı bu sezon umduğunu bulamadı. Sezon başında yaptığı dış transferlerle takımı komple yenileyen Trakya Birlik, Türkiye Büyük Erkekler Serbest Güreş Süper Ligi B Grubu’nda ASKİ Spor, Sancaktepe, İstanbul Büyükşehir Belediye, Çorum Belediye, TKİ Spor ve Tokat İl Özel İdare ile birlikte B Grubunda yer aldı.

Trakya Birlik,5 Nisan Çarşamba günü sezonun ilk maçında Sancaktepe’yi misafir etti. 10 sıklette yapılan tüm güreşleri kaybeden Trakya Birlik, 2. hafta maçından önceki uzun arayı güçlenmek için kullandı. 7 Kasım’da deplasmanda Çorum Belediye karşısına çıkan Trakya Birlik, bu maçı da 8-2 kaybetti. 11 Kasım’da Mimar Sinan Spor Salonu’ndaki maçta Tokat İl Özel İdare’yi 6-4 mağlup etmeyi başaran Trakya Birlik ilk galibiyetini alırken Tokat İl Özel İdare hakemlerin taraflı davrandığını öne sürerek ligden çekildiğini açıkladı.

17 Kasım’da 4. Hafta maçına deplasmanda ASKİ karşısında çıkan Trakya Birlik ASKİ’ye de 10-0 mağlup oldu.

24 Kasım günü Edirne’deki 5. hafta maçı, gün içinde bazı güreşçilerin sınavları olduğu gerekçesiyle 3 saat erkene alınması müsabakaların ambulans bile gelmeden yapılmasına sebep oldu. Yarım saat kadar süren 10 sıkletteki güreşlerin tamamını misafir takım İstanbul Büyükşehir Belediyesi kazandı.

2 Aralık’ta deplasmanda TKİ’nin konuğu olan Trakya Birlik, bu açtan da 8-2 mağlup ayrılıp 7. haftayı bay geçince grubunu ligden çekilen ve tek galibiyetini aldığı Tokat İl Özel İdare’nin önünde 6. sırada tamamladı.

Aldığı bu sonucun ardından çapraz eşleşme sonucu A Grubunu sonuncu tamamlayan Balıkesir Belediyesi ile 9 Aralık’ta Play-out maçı oynayan Trakya Birlik, bu maçı da kaybederek Süper Lig’e veda etti.

Not: Çalışma sistemi olarak gönüllülük ve fedakarlık esasına dayanan, zoraki yapılmayan il temsilciliği makamından bilgi alamadığımdan dolayı, ilimizi temsil eden Trakya Birlik Spor Kulübü haberini ancak lig sona erdikten sonra yayınlayabiliyorum. Güreş İl Temsilcimizden bilgi istememe rağmen dönüş yapmaması, kendisinden bilgi isteyişimden 10 dakika sonra da kulüp yöneticileri tarafından eski patronum aranarak “bilgi istememin amacının” sorulması tarafıma oldukça manidar gelmiştir.

Güreş - 09:00 A A
BENZER HABERLER