24° Parçalı az bulutlu
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home/spor22c/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home/spor22c/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

TurkChopper’dan sonra EDOSK

Diğer Sporlar - 02 Nisan 2014 09:34 A A

Artık geleneksel hale gelen “Şehitlere Saygı Bisiklet Turu”nun üçüncüsü 5-6 Nisan 2014 tarihlerinde Çanakkale ve Gelibolu Yarımadası Tarihi Milli Parkında gerçekleştirilecek.

Çanakkale Valiliği ve Çanakkale 18 Mart Bisiklet Grubunca düzenlenen “Şehitlere Saygı Bisiklet Turu”na ülkemizin her köşesinden katılacak olan bisiklet tutkunlarının katılımı ile gerçekleşecek. Bu yılki katılımcı sayısının 1500’ün üzerinde olması bekleniyor. Organizasyon iki günlük tur ve şehitlik ziyaretleri şeklinde yapılacak.

Çanakkale Valisi Ahmet Çınar’ın bisiklet severlere mesajı şöyle:

“Sevgili Bisiklet Sever Dostlarım;

Sizlerin ilgileri sayesinde geleneksel hale gelen “Şehitlere Saygı Bisiklet Turu’nun üçüncüsü 5-6 Nisan 2014 tarihlerinde yapılacaktır. Pedalınızı, Truva Savaşları’ndan sonra 1915 yılında bir büyük destanın daha yazıldığı Çanakkale topraklarında çevireceksiniz. Demir atlarınızla huzur içinde dolaşacağınız bu yerler, vatanı uğruna canlarından vazgeçerek, bizlere bu günkü hürriyetimizi armağan eden aziz şehitlerimizin yattığı kutsal vatan topraklarıdır.

Tur güzergahlarınız üzerinde yer alan şehitliklerde durup soluklandığınızda şühedanın ruhuna dua etmeyi ihmal etmeyin. Çünkü onlar geri dönmeyi asla düşünmedikleri için, bugün huzur içinde pedalımızı çeviriyor ve ülkemizin dört bir yanına vatan soluğu taşıyarak geri dönüyoruz. Yollarınız açık, pedalınız güçlü olsun.”

Çanakkale Valiliği ile Bisiklet İl Temsilciliği tarafından organize edilen bu geleneksel tura ilgi oldukça büyük. Konuyla ilgili açıklama yapan Çanakkale Bisiklet İl Temsilci Murat Varol, Valilik bünyesinde oluşturulan komisyon tarafından yürütülen çalışmaların tamamlandığını ve eksiklerin giderildiğini söyledi. Varol, kente gelecek bisikletçilerin sıkıntı çekmeyeceğini ifade ederek, 18 Mart Zaferimizi bir kez daha doyasıya yaşayacağımızı söyledi.

Bu organizasyona EDOSK ekibinden yaklaşık 50 bisiklet tutkunu katılacak. Ekibin bir kısmı Cumartesi sabahı yola çıkıp pedal çevirerek Çanakkale’ye varacak. Ekibin geri kalan kısmı ise Pazar sabah erken saatlerde bir otobüs ve bir kamyonet ile yola çıkıp Çanakkale’ye varacaklar ve tura katılacaklar.

Diğer Sporlar - 09:34 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.