24° Parçalı az bulutlu
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home/spor22c/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home/spor22c/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Voleybol REKORLA başladı – Video Haber

Voleybol - 06 Aralık 2018 09:01 A A

Edirne İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’nce ortaklaşa düzenlenen ve Bu yıl 32 okulla katılım rekoru kırılan Genç Kızlar A Kategorisi Voleybol ilk gün maçlarında servis sayı rekoru kırıldı.

 

REKOR KATILIMA REKORLU AÇILIŞ

Edirne Okullar Arası Genç Kızlar A Kategorisi Voleybol İl Şampiyonluğu maçlarına bu yıl 8 grupta toplam 32 okul katılım gösterdi. Edirne Merkez İlçe’de bulunan 4 grubun maçları İlhami Ertem Anadolu Lisesi Spor Salonu’nda oynanması planlanırken salondaki ışıklandırmanın yetersiz görülmesi sebebiyle maçlar Emel Özgür Subaşıay MTAL Spor Salonu’na alındı.

Şampiyonanın ilk maçı Fen Bilimleri Lisesi ile Süheyl Ünver MTAL arasında oynandı. Maçı Süheyl Ünver MTAL 25-14, 26-24 ve 25-12’lik setlerle 3-0 kazandı.

İlk günün ikinci müsabakası İlhami Ertem Anadolu Lisesi ile Selimiye MTAL arasında oynandı. İlhami Ertem Anadolu Lisesi sporcusu İlaydanur Tunalı, ilk sette tam 24 servis üst üste atarak hem sayı hem servis rekoru kırdı. İlk seti 25-1 kazanan İlhami Ertem Anadolu Lisesi, ikinci sette de rakibine pek şans tanımadı ve bu seti de 25-5 kazanmasını bildi. Son sette İlaydanur Tunalı tekrar servisin başına geçti ve hatasız üst üste 25 servis atarak ilk sette kırdığı hem sayı hem servis rekorunu yükselterek kırdı. Bu seti de 25-0 kazanan İlhami Ertem Anadolu Lisesi sahadan 3-0 galip ayrıldı. Bu maç toplamda 30 dakika bile sürmedi.

Günün üçüncü maçı 80. Yıl Cumhuriyet Anadolu Lisesi ile Süleyman Demirel Fen Lisesi arasında oynandı. 80. Yıl Cumhuriyet Anadolu Lisesi ilk seti 25-20, ikinci seti de 25-13 kazanıp rehavete girince Süleyman Demirel Fen Lisesi üçüncü sette üstünlüğü kazanıp geriden gelerek 25-22 seti sonlandırdı. Dördüncü sette toparlanan 80. Yıl, bu seti 25-21 kazanarak sahadan 3-1 galip ayrılmasını bildi.

Günün son maçı en zorlu grubun en dişli iki takımı arasında oynandı. Edirne Lisesi ile Sosyal Blimler Lisesi’nin karşı karşıya geldiği maçta Sosyal Bilimler Lisesi Edirne Lisesi’ne hiç şans tanımadı. Sadece 15 dakika süren ilk seti 25-11 kazanan Sosyal Bilimler Lisesi ikinci sette biraz yavaşladı. 30 dakika süren ikinci seti de 26-24 kazanan Sosyal Bilimler Lisesi, Edirne Lisesi’nin direncini kırıp son seti de 25-12 kazanarak sahadan en güçlü rakibine karşı aldığı 3-0’lık galibiyetle ayrıldı.

Voleybol - 09:01 A A
BENZER HABERLER