24° Parçalı az bulutlu
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home/spor22c/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home/spor22c/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Yeni Hoca ve Yeni Genel Kaptan görev başında -video haber

Futbol - 12 Şubat 2013 23:34 A A

 

 

Edirne’yi Bölgesel Amatör lig 11. Grup’ta temsil eden Edirnespor Gençlik Kulübü’nde antrenör Nasır Belci’nin görevine son verildikten sonra teknik direktör arayışları önceki akşam kulüp Başkanı Haklan Sedefçi’nin sosyal medyadan yaptığı duyuruyla son buldu.

Geride bıraktığımız Pazar günü Genel Kaptanlıktan istifa eden İnanç Haseki’nin yerine de Genel Kaptanlık görevini Hasan Üner üstlenmişti.

Edirnespor Gençlik kulübü’nün dün sabah 25 Kasım Stadyumu’nda yapılan antrenmanında hem yeni antrenör Fahrettin Sayhan, hem de yeni Genel Kaptan Hasan Üner görevbaşı yaptı.

İstifa eden Genel Kaptan İnanç Haseki, antrenman öncesi futbolculara kısa bir konuşma yaptıktan sonra yeni antrenör Fahrettin Sayhan ve yeni Genel Kaptan Hasan Üner’i takdim ettikten sonra görevini tamamladı. Haseki konuşmasında şunları söyledi: “Ben yeni gelen hocamızın ekibini rahat kurması için Genel Kaptanlık görevinden çekiliyorum. Ancak bu ağabeylik yapmayı da bırakacağım anlamına gelmiyor. Hepiniz, en ufak sıkıntınızda bile beni arayabilirsiniz. Hasan Üner arkadaşım da en az benim kadar takımına ve görevine bağlı bir insandır. Ailemizde ağabeylik görevi artık onun. Ben de aileden kopmuyorum. 24 saat telefonum açık olacak ve yanınızda olacağım. Sadece artık maçları kulübede yanınızda değil, tribünde izleyeceğim.”

HASAN ÜNER’DEN İDDİALI KONUŞMA

Edirnespor Gençlik Kulübü’nün yeni Genel Kaptanı Hasan Üner, futbolculara “İnanç Ağabeyinizi aratmayacağım” dedikten sonra gazetemize de iddialı açıklamalarda bulundu. Yeni antrenörün kulübün birçok futbolcusuyla daha önce çalışmış olmasının büyük bir avantaj olduğunu belirterek, “Liderle aramızda 4 puan var ve en zor maçlarımız geride kaldı. Sporcularımız canla başla çalışarak bu farkı kapatacaklar ve ben de onlarla beraber gecemi gündüzüme katarak Allah’ın izniyle Edirne’ye şampiyonluğu getireceğiz”

2. LİG BEYAZ GRUP LİDERLİĞİNDEN EDİRNE’YE

Edirnespor Gençlik Kulübünün yeni antrenörü Fahrettin Sayhan, 1969 Kars doğumlu. 2004 yılına kadar futbol oynayan Sayhan, daha sonra Antrenörlüğe Fatih Karagümrük’te başladı. bir çok takımla başarılı sonuçlar alan Sayhan, son olarak Spor Toto 2. Lig Beyaz Grubun lideri Balıkesirspor’da görev yapıyordu.

Edirnepsor Gençlik Kulübü futbolcularının birçoğuyla daha önce çalışmış olması ve futbolcuların kulüp başkanı Hakan Sedefçi’ye önermesiyle seçenekler arasında öne çıkan Sayhan, kulüple anlaştı ve görevine dünkü antrenmanla başladı.

HAMDİ SEDEFÇİ’DEN MOTİVASYON TOPLANTISI

Kulüp futbolcuları dünkü antrenmanın ardından Belediye başkanı Hamdi Sedefçi ile Belediye Toplantı Salonu’nda görüştü. Belediye Başkanı Hamdi Sedefçi, futbolcuların düşen performanslarıyla ilgili sitemde bulunurken, bir yandan da futbolculara “Sizin teknik kapasiteniz bu ligin çok üstünde. 2. lig ayarında futbolcularsınız. Birbirinize sıkı sıkıya bağlanın, sezon başında 1 topa 3 kişinin hücum ettiği, savaşan Edirnespor’u geri getirin. İşte o zaman bu şampiyonluk gelecektir.” dedi. Sedefçi ayrıca; “Benim kitabımda başarısızlık yazmaz. Beni 2001’de hapse attılar, duvarları yumruklarken yeniden seçileceğim dedim ve 2004’te yeniden başkan seçildim. 2008’de yine hapse attılar. 4 ay yattım ve 2009’da yeniden seçildim. Yıllar sonra benim yerime oğlum bu işe girişti ve ben de hem oğluma hem size destek oluyorum. Bu takımın yöneticileri sizlerle arkadaş gibi, maddi sıkıntınız yok, maaşınız ödeniyor. Size kalan sadece kalitenizi gösterip savaşmak. Bu takımın kalitesi geri kalan 10 maçta 10 galibiyet alacak kalite. Güvenimizi boşa çıkarmayın, sizlere sunulan olanakları hak edin. 5 ila 10 gün içinde lokalinize, tesisinize taşınacaksınız. Edirnespor’un tarihinde ilk defa tesisleri oluyor. Bunlar sizin rahatınız için yapılıyor. Sizin rahatınız için canla başla çalışanlara bu yapılanları hak ettiğinizi gösterin. Sahaya çıktığınızda savaşın ve kazanın. Bunu yapabilecek güçte olmasanız zaten sizinle konuşmam, desteği bırakır giderim. Ama bunu yapabilecek kapasitedesiniz.” dedi

 

 

Futbol - 23:34 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.