37° Parçalı az bulutlu
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home/spor22c/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home/spor22c/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Zekeriya Yılmazel rekorlara doymuyor, HEDEF OLİMPİYAT ŞAMPİYONLUĞU

Atletizm - 13 Mart 2017 08:05 A A

Kurulduğu andan itibaren faaliyet gösterdiği tüm branşlarda ilimizin lokomotifi haline gelen Şâhi Spor, atletizmdeki büyük usta sporcusu Zekeriya Yılmazel ile ilimize büyük bir başarı daha getirdi. Geçtiğimiz yıl 800 metrede Türkiye rekorunu ilimize getiren Zekeriya Yılmazel, kardan yollar kapandığında bile antrenmanlarına ara vermemesinin sonucunda başarılarına yenilerini ekledi.

İstanbul Ataköy’de 11-12 Mart 2017 tarihlerinde düzenlenen Masterlar Salon Atletizm Türkiye Şampiyonasına ilimizi temsilen Edirne Şahi Spor Kulübü Atletleri Zekeriya Yılmazel ve Şaban Gülden katıldı. Şaban Gülden yarışın son metrelerinde sakatlanmasına rağmen 3000 metrede 4. olmayı başarırken Zekeriya Yılmazel başarılarına yenilerini ekledi. 800,1500 ve 3000  metrede birinci gelerek üçünde de Türkiye Şampiyonu olan usta sporcu, 1500 metrede kaydettiği 4.41’lik derecesiyle Türkiye Rekorunu kırarak Edirne’ye getirdi.

Yılmazel, çalışmalarına aralıksız devam ettiğini, hedefinde bu sene Yunanistan’da  yapılacak olan Masterlar Olimpiyatlarına katılmak ve buradan da şampiyonluğu ilimize getirerek Ay yıldızlı bayrağımızı göndere çektirmek istediğini söyleyerek başladığı sözlerini “Bana bu yolda en büyük yardımı yapan eşim Nazan Yılmazel başta olmak üzere; bütün teknik ve taktik antrenman programlarımı hazırlayan Edirne’de sporun her branşını iyi bilen duayen Müdürümüz İbrahim Doğan’a, desteklerini esirgemeyen D.S.İ. Bölge Müdürümüz Adil Sabancı ve D.S.İ. Kulüp Başkanı Ömer Bora Bayram’a, sporcusu olmakla gurur duyduğum Şâhi Spor Ailesine, spora ve sporcuya branş ayırt etmeksizin üstün bir fedakarlıkla sahip çıkan Kulüp Başkanımız Şamil Doğu Delen’e teşekkürlerimi sunarım” diyerek sonlandırdı.

Şahi Spor Kulübü Başkanı Şamil Doğu Delen de gazetemize yaptığı açıklamada “Hafta sonu şehrimize bol yağan yağmur gibi Şâhi Sporlu Atletlerimizin de yağmur gibi Şampiyonlukları bereket getirmiştir. 3 Türkiye Şampiyonluğu, 1 Türkiye Rekoru, 1 Türkiye 4.’lüğü getiren sporcularımızı gönülden kutlarım. Şâhi Spor’un yönetim kurulu ve teknik heyetleri birbirine kenetlenmiş, geleneği ve bilimselliği süzgecinden geçirmiş, yüksek tecrübe ve heyecana sahip, hem okullu, hem alaylı kadroları Atletizm ve Güreş Türkiye Şampiyonalarında, Kırkpınar Er Meydanı’nda aldıkları derecelerle yüz akımız olmaya devam ediyor. Daha bir çok branşta, Türkiye’ye mâl olmuş, spor ve kültür projeleriyle Edirne’mizin adını her yıl zirvede tutmaya devam edeceğiz.” Dedi.

Şâhi Spor’un felsefesinde “bir daha ki seneye”, “o sene bu sene” gibi cümlelerin olmadığını

söyleyen Delen sözlerini şöyle sonlandırdı: “Spor kardeşliktir, rekabettir, düşmanlık kavga değildir. Her kulüp diğerlerinin paydaşıdır. Buradan Kulüp Yöneticilerine sesleniyorum hepimiz var olacağız ki, rekabet var olsun, sporda kalite artsın. Başarısızlıklarımızı başkalarının sırtına yüklemeyelim. Kulüp olarak kapımız herkese açıktır. Bilgi ve birikimimizi paylaşmaya hazırız. Beş yüzü aşkın sporcumuza ücretsiz eğitim verme imkânı sağlayan spora ve sporcuya destek olan Spor Bakanlığımıza ve fedakâr yöneticilerimize teşekkürlerimi arz ederim”  dedi.

Atletizm - 08:05 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.